Hrvatski olimpijski dan

Autor: Mirna Scheibl, 14. 9. 2016.

Na samom početku školske godine, već tradicionalno smo obilježili Hrvatski olimpijski dan, a ujedno i Europski tjedan sporta. U obilježavanju su sudjelovali svi učenici škole (matične i područnih).

Dan smo obilježili izradom panoa u holu škole, te izložbom  učeničkih radova na temu sporta i olimpizma. Obilježavanje se održavalo na nogometnom igralištu NK Viljeva, te je započelo zajedničkom tjelovježbom svih učenika i učitelja u bijelim majicama( kao simbolom mira i prijateljstva) , te je uslijedilo natjecanje u krosu.

tjelovježba na nogometnom igralištu

Nakon tjelovježbe održao se kros. Svi učenici su obukli bijele majice kao simbol mira, prijateljstva i zajedništva.

Poslije krosa, učenici su se vratili u školu. Ondje je bila dodjela medalja.

Čestitamo pobjednicima, ali i svima koji su sudjelovali u krosu!

Općenito.....

Hrvatski olimpijski dan (HOD)
Hrvatski olimpijski dan poznat pod skraćenim nazivom HOD, posvećen datumu utemeljenja HOO-a, 10. rujna, danas je opće prihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bijela majica “zastava  prijateljstva“. Naime, bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je opće prihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fair playa, prijateljstva i mira.

učiteljica Tatjana Kolarić i novinarska skupina