Pozdrav jeseni 2016.

Autor: Mirna Scheibl, 26. 9. 2016.

U petak, 23. rujna 2016. učenici razredne nastave matične škole proveli su dan u Donjem Miholjcu. Posjet smo započeli razgledanjem crkve Sv. Mihaela. Primio nas je miholjački kapelan Ivan Begović i djelatnica Turističke zajednice gđa. Željka Crnčan.

Kroz park smo krenuli do spomenika žrtava fašizma, zatim domovinskog rata, te smo se uputili prema Gradskoj knjižnici. Vidjeli smo gomilu knjiga i ogromnu policu punu dječjih knjiga i časopisa.

Nakon toga gđa. Crnčan   povela nas je u obilazak dvorca obitelji Mailath.  Vidjeli smo kapelicu, svečanu dvoranu i ured gradonačelnika, te poslušali  zanimljive priče o životu grofovske obitelji i njihovih dvorjana.

U parku smo promatrali stabla i promjene koje se događaju u ovo doba godine. Učenici su pozdravili jesen i ponovili osnovna obilježja jeseni u zavičaju.  Jesen je godišnje doba u kojem se ubiru plodovi i spremaju za zimu, tako su i u našem selu radovi na njivama u punom tijeku. Posljednjih dana u punom je zamahu vađenje krumpira i berba kukuruza, te smo odlučili posjetiti i tvornicu za preradu tih namirnica.

Uputili smo se u Industrijsku zonu, gdje smo posjetili tvornicu Kanaan. Ljubazni djelatnici su nam pokazali skladišta, pogon proizvodnje  i spremište. Upoznali su nas s načinom proizvodnje naših omiljenih grickalica - čips, kokice i flips. Na kraju je svatko od nas  dobio poklon paket pun grickalica.

Učenici su tijekom povratka pripovijedali o avanturama maloga krumpira.

Bio je to odličan dan ispunjen različitim zanimljivim sadržajima.

učitelji RN matične škole