Vremenici

Vremenici 2. polugodiste 16-17.pdf

« Srpanj 2017 »

Dan planeta Zemlje u PŠ Ivanovo
Autor: Mirna Scheibl, 26. 4. 2017.

Učenici PŠ Ivanovo, u ponedjeljak 24. travnja 2017., zajedno sa svojim učiteljicama, obilježili su Dan planeta Zemlje. Integrirali smo sadržaje predmeta PID, HJ, MAT, TZK i INA.

Rad je započeo uvodnom prezentacijom koja je prikazivala ljepotu našeg planeta i najavom cilja rada. Pročitali smo i pismo koje je Priroda uputila djeci o ljepoti naše Zemlje , ali i o sve većem problemu zagađenja okoliša.

.Učenici su zatim podijeljeni u skupine radili na pjesmi „Zašto se plavi zec spustio na mjesec“ uz pomoć nastavnog listića. Stvaralački su se izrazili pišući eko poruke i činkvine na današnju temu.

Sljedeća aktivnost je bila ponavljanje nastavnih sadržaja i izrađivanje plavog, žutog i zelenog spremnika za otpad. Dobiveni spremnici izloženi su u učionici.

Zatim smo se uputili na obližnje nogometno igralište. Nakon kratke šetnje, razgibali smo se i trčali. Promatrali smo promjene u prirodi. Zbrajali smo i oduzimali te računali opseg igrališta.

Završili smo rad uz puno pozitivnih misli o očuvanju Zemlje.

učiteljice RN