« Studeni 2017 »

Dan plesa u PŠ Kapelna sa PŠ Ivanovo
Autor: Mirna Scheibl, 2. 5. 2017.

Svjetski dan plesa obilježili smo 27.travnja 2017.g. u PŠ Kapelna već tradicionalno u suradnji sa PŠ Ivanovo. Učenici su kroz integraciju predmeta engleskog jezika, sata razrednika – građanskog odgoja, hrvatskog jezika i tjelesne i zdravstvene kulture upoznali povijest plesova, podjelu na razne vrste plesova te razloge zašto je oduvijek bilo popularno i zabavno plesati.

Učeći plesne pokrete uz dječje pjesmice na engleskom jeziku te ples iz našeg zavičaja u izboru hrvatske tradicionalne narodne pjesme, ali i suvremeni ples, nastavni dan smo proveli u dobrom raspoloženju i puno toga naučili.

Uvidjevši da ples stvara bolje i ugodnije raspoloženje, a ujedno je i ugodna tjelesna aktivnost preporučujemo i vama da što više plešete i dobro se pritom zabavite!

učitelji RN PŠ Ivanovo i PŠ Kapelna