JELOVNIK za LIPANJ.doc

« Lipanj 2018 »

Djeca – biciklisti u prometu
Autor: Sandra Vrbešić, 14. 12. 2017.

U ovom tjednu niz predavanja učenicima petih, šestih, sedmih i osamih razreda  na temu Djeca – biciklisti u prometu sukladno nacionalnoj strategiji Biciklirajmo biciklističkom održao je policijski službenik PP Donji Miholjac Robert Vrbešić.

Na predavanju je učenike upoznao s njihovim obvezama prilikom vožnje bicikla, primjerice kako im od prvog sumraka na biciklu treba biti upaljeno jedno svjetlo bijele boje na prednjoj strani i jedno svjetlo crvene boje na stražnjoj strani. Također, govorio je i o važnosti nošenja reflektirajućeg prsluka, načinu na koji se biciklom trebaju kretati po kolniku, tome da su vozači bicikla mlađi od 16 godina obavezni nositi zaštitnu kacigu te tome kako trebaju poznavati prometne znakove.

Učenici su upoznati i s novčanim kaznama za određene prekršaje.

Svi učenici predmetne nastave su od općine Viljevo dobili na poklon crveno i bijelo svijetlo za bicikl i reflektirajući prsluk.

Drago nam je što su naši učenici imali priliku upoznat se sa zakonskim regulativama i ponašanju biciklista u prometu. Nadamo se da će sve ovo doprinjeti što većoj sigurnosti naših učenika u prometu!