Dan planeta Zemlje u PŠ Ivanovo

Autor: Mirna Scheibl, 24. 4. 2018.

20. travnja 2018. godine proveli smo integrirani nastavni dan na temu „Dan planeta Zemlje“.

Učenike smo na rad i promišljanje potaknuli Pismom indijanskog poglavice koji je istaknuo veliku povezanost čovjeka i prirode.

Učenici su zatim usvajali  pojmove: okoliš, smeće, otpad, razvrstavanje i spremnici. Usvojene pojmove su primjenjivali na zadacima u radnim bilježnicama iz prirode i društva.

Upoznali su jednu slikopriču koja je govorila o problemima zagađenosti prirode te su u paru rješavali zadatke o tekstu i pisali EKO poruke.

U sklopu likovnih aktivnosti učenike smo motivirali na sudjelovanje u natječaju za poštansku marku RH „Čuvajmo naše šume“ – Kreiraj marku bajnu i osvoji nagradu sjajnu gdje su se likovno izražavali bojom i oblikom.

U ponedjeljak 23. travnja 2018. smo prošetali do obližnjeg igrališta. Uz put smo skupljali smeće i razvrstali ih u odgovarajuće spremnike.

Uživali smo u svježem zraku, razgibali se na igralištu i brzo trčali na određene udaljenosti pripremajući se za natjecanje u brzom trčanju u našoj školi u sklopu Dana sporta.

Pri povratku u razred donijeli smo zaključke o važnosti očuvanja ljepote i zdravlja prirode, te svoja zapažanja zabilježili u bilježnicama za građanski odgoj.

MI ZNAMO DA ZEMLJA NE PRIPADA NAMA.

MI PRIPADAMO ZEMLJI.

učenici i učiteljice RN i novinari

OZUJAK 2024..pdf

« Ožujak 2024 »