Sudjelovali smo na državnom natjecanju "Sigurno u prometu"

Autor: Mirna Scheibl, 28. 5. 2018.

Državno natjecanje „Sigurno u prometu“ održano je ove godine u Rovinju u periodu od 22.5.2018. do 25.5.2018. Na natjecanju je u ekipi za Osječko – baranjsku županiju nastupila učenica naše škole A.P. (5.a). Uz našu učenicu, ekipu naše županije činila su još tri učenika iz OŠ „Vladimir Nazor“ Đakovo.

Dolaskom u Rovinj bili smo smješteni u turističko naselje Amarin, gdje je održana prezentacija i sastanak za natjecatelje, mentore i organizatore.

Idući dan (srijeda) započeo je program natjecanja u školi domaćinu OŠ Juraj Dobrila. Prvi dio natjecanja sastojao se od teorijskog dijela gdje su učenici u 15 minuta trebali na računalu odgovoriti na 30 pitanja. Nakon teorijskog dijela upućeni su na prometno – edukativne radionice. Prvi dan natjecanja učenici su završili „labirintom života“ – vožnja biciklom u pripremljenom labirintu.

Drugi dan natjecanja započeo je svečanim otvorenjem u sportskoj dvorani, nakon kojeg su učenici po grupama pristupili drugom dijelu natjecanja – praktični dio (poligon 1,2,3.). Učenici su se po skupinama izmjenjivali na zadanim poligonima – sva tri. Nakon završetka natjecanja svi zajedno smo krenuli na izlet brodom i turističko razgledanje Rovinja.

U večernjim satima svečano su objavljeni rezultati natjecanja i dodijeljena priznanja i nagrade. Naša učenica je u ukupnom poretku među djevojčicama ostvarila 21. mjesto (od ukupno 42 djevojčice), a ekipno je naša županija zauzela 15. mjesto. Rezultatima smo jako zadovoljni, budući da smo prvi put na ovoj razini.

Puni dojmova u petak u večernjim satima vratile smo se kući. Pohvala organizatorima i mogu reći da je ovo jedno novo iskustvo koje nam je dalo poticaja da se iduće godine potrudimo i postignemo još bolje rezultate.

učiteljica Ana Kinjerovac