Dani zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Mirna Scheibl, 23. 10. 2018.

U ponedjeljak, 22. 10. 2018., učenici i učitelji PŠ Krčenik i PŠ P. Moslavina, u Podravskoj Moslavini su obilježili Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Pri tome su nam pomogli roditelji, župnik Vlado Škrinjarić, te KUU Slavonac P. Moslavina.

Dan smo započeli molitvom te kratkim predavanjem naše vjeroučiteljice Lucije. Podijelili smo se u tri radionice te marljivo radili.

Jedna je skupina s učiteljicom Suzanom i vjeroučiteljicom doznala nešto više o bundevama te su na kreativan način napravili bundevu.

Druga je skupina s učiteljima Zdenkom i Josipom doznala nešto više o jabukama te su napravili zdrav i ukusan napitak od jabuka, krušaka, meda, cimeta i cikle.

Treća je skupina s učiteljicama Jelenom i Marijom doznala nešto više o pekarskom poslu te su napravili ukusne lepinje.

Vrijedne mame su kod kuće ispekle razne pekarske proizvode koje smo zajedno s ostalim plodovima zemlje odnijeli u crkvu na posvetu. Tamo su nas srdačno dočekali  župnik i roditelji. Župnik je posvetio naše proizvode, učenici su molili, pjevali i recitirali.

Nakon toga smo otišli u školu, prezentirali sve što smo danas radili, te blagovali posvećenu hranu. Tri su učenika u pratnji učiteljice Suzane i učitelja Josipa, posjetili Općinu P. Moslavina te i njima zahvalili na suradnji tijekom školske godine.

Zahvaljujemo KUU P. Moslavina, koji su nam posudili narodnu nošnju te na taj način ovaj dan učinili zaista svečanim.

učiteljica Marija Schweigert