Igrom do znanja i zabave

Autor: Sandra Vrbešić, 9. 10. 2020.

Učenici 3.a matične škole zajedno s učiteljicom Zdravkom Kopić i psihologinjom Sandrom Vrbešić prijavili su se u etwinning projekt pod nazivom Igrom do znanja i zabave koji su osmislile učiteljice Ivana Frančić i Renata Posavac. Veseli nas što će naši učenici imati priliku izmjenjivati ideje s drugim učenicima iz cijele Hrvatske, ali i iz drugih država koje sudjeluju u projektu.

U ovom projektu učenici će kroz igru učiti istraživanjem, samostalno i u suradnji s drugima, uvažavajući različitosti. Učenici će imati priliku bolje upoznati sebe, ovladati svojim emocijama, postati odgovorni prema sebi i drugima. Imat će priliku razvijati različite kompetencije: komunikaciju na materinskom i stranom jeziku, digitalne kompetencije, inicijativnost i poduzetnost predstavljajući svoje igre drugim učenicima. Učit će i kako učiti, usvajti temeljne humane vrijednosti (prijateljstvo, nenasilje, pravednost i empatiju). Stečena znanja učenici će primjenjivati u svakodnevnom životu.

Učenici su se zajedno s učiteljicom i psihologinjom predstavili na etwinning platformi drugim sudionicima projekta.

Bili su uspješni i u odrađivanju prvog projektnog zadatka kad su izrađivali bedževe koji će sudjelovati u izboru za logo projekta.

Veselimo se novim aktivnostima o kojima ćemo vas detaljno informirati putem naše školske web stranice!

LISTOPAD.doc

« Listopad 2020 »