Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u 1.razredu PŠ P.Moslavina

Autor: Marijana Lazar, 19. 10. 2020.

U petak, 16. listopada 2020.g., u školi u Podravskoj Moslavini, integracijom sadržaja kroz predmete vjeronauk, hrvatski jezik, priroda i društvo, likovna kultura, učenici 1.razreda, njihov učitelj i vjeroučiteljica obilježili su Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Nastavni dan smo proveli kroz sljedeće aktivnosti:

• Molitva s vjeroučiteljicom, zahvala za ''kruh naš svagdanji'' i plodove zemlje te rad na sadržajima iz vjeronauka
  • Integracijom hrvatskog jezika i prirode i društva smo upoznali težak proces dolaska kruha na naše stolove za blagovanje  - Od zrna u zemlji do kruha, zatim smo radili na prigodnom književnom tekstu Zrno pšenice, a uz osvrt na tradiciju i gospodarstvo u našem zavičaju zorno smo upoznali vrste žitarica (pšenica, ječam, kukuruz, raž, …) te vrste brašna (bijelo – meko /oštro, crno, integralno, kukuruzno, raženo, …);
  • U likovnoj kulturi smo se bavili plošnim prikazom slobodnih likova s motivom krušnih proizvoda, u tehnici ljepljenja različitih vrsta brašna za podlogu.
  • Tijekom tjelesne i zdravstvene kulture smo se poigrali društvenim igrama i računalnim igrama – memory.

Ako ste zainteresirani, poigrajte se i vi:

Zahvaljujemo svim roditeljima koji su uveličali ovaj dan tako što su s djecom kod kuće pekli krušne proizvode. Sukladno epidemiološkoj situaciji i uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Ministarstva znanosti i obrazovanja smo bili ograničeni u provedbi ovih aktivnosti.

Učenici i učitelj 1.razreda PŠ P.Moslavina

STUDENI.doc