Održan Info dan

Autor: Sandra Vrbešić, 3. 12. 2020.

U srijedu, 2. prosinca 2020. godine u Osnovnoj školi Ante Starčevića Viljevo u Viljevu održan je Info dan za inkluziju u sklopu projekta Učimo zajedno 4. Zbog pridržavanja epidemioloških mjera, Info dan nije organiziran za javnost. Planirane aktivnosti odrađene su u 4.b razrednom odjelu u kojem je, u sklopu projekta, pomoćnica u nastavi Nikolina Knežević.

U uvodnom dijelu predavanja psihologinja Sandra Vrbešić upoznala  je učenike sa samim projektom, razgovaralo se o ulozi pomoćnika u nastavi, a učenici su imali priliku navesti aktivnosti u kojima je važno da imaju pomoćnika u razrednom odjelu i koja je to za sve njih velika pomoć.

Drugi dio predavanja odnosio se na Međunarodni dan invalida koji se obilježava 3.12.2020. Jedan od najboljih načina za postizanje zajedništva među učenicima su različite aktivnosti, a svakako jedna od najomiljenijih i ona koja ima višestruko pozitivne učinke je zajedničko muziciranje.

Zato nam se u drugom dijelu obilježavanja Info dana pridružila učiteljica glazbene kulture Martina Kustura. Podučila je učenike kako koristili djembe, ksilofone i zvončiće, a jedan dio učenika je tjeloglazbom sudjelovao u izvođenju poznate afričke pjesmice Si Mama Kaa.

Na kraju radionice svi sudionici su se potpisali na potpisnu listu sudionika i počastili slatkim poklon paketićem.

A kako smo zajednički muzicirali možete pogledati na poveznici  https://youtu.be/XsSyqQv-PSY

SIJECANJ.doc

« Siječanj 2021 »