Igrom do znanja i zabave – eTwinning projekt

Autor: Sandra Vrbešić, 21. 12. 2020.

Učiteljca Zdravka, 3.a razredni odjel i psihologinja Sandra marljivo odrađuju zadatke u sklopu eTwinning  projekta Igrom do znanja i zabave. Cilj projekta je implementirati igru u nastavu jer najbolje je učenje - učenje kroz igru, bez stresa i straha, a uz puno smijeha i zabave.

Jedan od zadataka kojeg su učenici uspješno odradili su štafetne igre. Učenici su uživali i u igranju dobro poznate igre kružić-križić na malo drugačiji način.

A kako je to izgledalo u našoj sportskoj dvorani možete pogledati OVDJE.

Posebno je zabavno bilo na satu lektire kad su se obrađivale BASNE. Učenici su izvlačili iz čarobne vrećice lutkice za prst i u paru su trebali osmiliti basnu u kojoj su glavni likovi njihove lutkice. Istaknuli su odmah i pouku.  U drugom dijelu sata učenici su kao pravi lutkari odglumili napisanu basnu dok su ostali učenici pažljivo gledali i pokušali odgonetnuti o kojoj se pouci radi.

Djelić atmosfere sa ovog zabavnog sata lektire možete pogledati OVDJE!

Ususret Božiću sudjelovali smo zajedno sa školama partnerima i u igri  Pokvareni telefon. Dobivenu poruku od 2. razreda iz PŠ Ivanovci naši učenici su uspješno otkrili i smislitli način kako poslati poruku 4.razredu u OŠ Vladimira Nazora Daruvar. Pokušajte otkriti o kojoj se poruci radi na navedenom linku:

SIJECANJ.doc

« Siječanj 2021 »