Međuopćinska smotra LiDraNo 2021. u našoj školi

Autor: Mirna Scheibl, 25. 2. 2021.

Ovogodišnja međuopćinska smotra u literarnom, dramskom i novinarskom stvaralaštvu učenika osnovnih škola LiDraNo održana je 24. veljače 2021. u našoj školi sa svrhom procjene  i odabira najboljih radova za županijsku razinu smotre.

Sudjelovalo je 25 učenika i 15 mentora iz osam  osnovnih škola; OŠ Vladimira Nazora Feričanci, OŠ J.J. Strossmayera Đurđenovac, OŠ „August Harambašić“ Donji Miholjac, OŠ Hrvatski sokol, Podgajci Podravski, OŠ Ivana Kukuljevića Belišće, OŠ Dore Pejačević Našice, OŠ Hinka Juhna Podgorač i OŠ Ante Starčevića Viljevo. Predstavljeni su radovi učenika u tri kategorije: literarno stvaralaštvo, novinarsko stvaralaštvo i dramsko-scensko stvaralaštvo – pojedinačni nastup.

Predstavljanje literarnog i novinarskog stvaralaštva je bilo na daljinu, putem platforme MS Teams, a u kategoriji dramsko-scenskog stvaralaštva  – pojedinačni nastup se odvijao uživo.

U kategoriji literarnog stvaralaštva povjerenstvo je predložilo pet literarnih radova: Jane Vučković, 6.r. - mentorica Lovorka Kopić, OŠ Ivana Kukuljevića, Belišće,  Zvonimira Hvizdaka, 5.r. -mentorica Kristina Fedor, OŠ Dore Pejačević, Našice, Lane Peić, 7.r. - mentorica Senka Lah, OŠ Dore Pejačević, Našice,  Ide Filković, 3.r. - mentorica Suzana Hardi, OŠ Hinka Juhna, Podgorač i Helene Ivanović, 7.r. - mentorica Ana Doljanin, OŠ Vladimira Nazora, Feričanci.

U kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa na županijsku smotru predložen je rad Dore Turičar, 5.r. – mentorica Ranka Kezerle, OŠ J.J. Strossmayera, Đurđenovac.

U području novinarskog izraza predložen je rad Marije Kovač, 8.r. – mentorica Zrinka Jurčević, OŠ „August Harambašić“ Donji Miholjac.

Hvala svim sudionicima, a najboljima želimo puno uspjeha na županijskoj smotri!

učiteljica Karin Bockovac

TRAVANJ.doc