Vježba evakuacije u slučaju potresa

Autor: Sandra Vrbešić, 5. 3. 2021.

U petak, 5.3.2021. u matičnoj i svim područnim školama održana je vježba evakuacije u slučaju potresa. Vježbu su uspješno odradili svi učenici, učitelji i djelatnici koji su se u to vrijeme zatekli u školi.

U tjednu prije evakuacije u svim razrednim odjelima, razrednici su s učenicima održali radionice o načinu postupanja u slučaju potresa. Učenici su upoznati sa sigurnim mjestima u učionicama te su više puta uvježbali zauzimanje sigurnog položaja na način da se sklone pod klupu te se jednom rukom drže za nogu stola, a drugom rukom trebaju zaštiti glavu.

Prema Protokolu koji je napravljen o postupanju u slučaju potresa i plan evakuacije, učenici trebaju u koloni izaći iz škole prema planu evakuacije na zborno mjesto koje se nalazi ispred ulaza u školu. Na radionici su učenicima podijeljene i brošure Civilne zaštite s detaljnim uputama u slučaju potresa.

Sama vježba evakuacije je uspješno realizirana.

Učenici su vježbi pristupili odgovorno i pridržavali su se svih prethodno uvježbanih aktivnosti.

Nakon vježbe učenici su vratili u učionice zadovoljni što su uspješno odradili zadatak.

TRAVANJ.doc

PRIJEPODNE