Međunarodni dan sreće

Autor: Sandra Vrbešić, 23. 3. 2021.

U sklopu  eTwinnig projekta Me, Myself & I, učenici 6.a odradili su sa psihologinjom Sandrom Vrbešić još jedan projektni zadatak -  obilježili su Međunarodni dan sreće.  Međunarodni dan sreće slavi se diljem svijeta 20. ožujka od 2012. godine kada su ga proglasili Ujedinjeni narodi. Ljudska težnja za srećom je univerzalna, a što nas čini sretnima i kako postati i ostati sretan zanima sve ljude.

Radionica je započela razgovorom o sreći kao osjećaju koji ljude čini ispunjenima i zadovoljnima.

Učenici su zapisali što je za njih sreća:

• Za mene je sreća igra i zabava.
  • Za mene je sreća kad se netko zaljubi i osjeti leptiriće u stomaku.
  • Za mene je sreća imati obitelj i najbolje prijatelje.
  • Za mene je sreća kada slažem lego kocke i kada se igram vani.
  • Za mene je sreća sve što me okružuje, obitelj i prijatelji koji su tu uvijek za mene.
  • Za mene je sreća rolanje, plesanje i igra s ljubimcima.
  • Za mene je sreća voziti bicikl i igranje s prijateljima.
  • Za mene je sreća kada vozim traktor i igram nogomet.
  • Za mene je sreća kad se družim sa svojom obitelji i kad igramo društvene igre.
  • Za mene je sreća rezbarenje drveta.
  • Za mene je sreća igrati nogomet i igrice bez da mi mama da rok za igranje.

Nakon toga  učenici su se međusobno nasmijavali i fotografirali svoja sretna lica te se zabavljali uz glazbu i ples.

Za kraj smo iz vrećice sreće odradili zadatak  vezan uz fokus i usmjeravanje pozornosti koji i vama preporučamo da odradite.

Napravite ovu malu vježbu : Izbrojite sve crvene predmete koje ste vidjeli oko sebe, a koliko ste pronašli zelenih? Vjerojatno ne znate jer vam je fokus bio na crvenim predmetima, zar ne?  Ako obraćate pozornost samo na negativne i neugodne stvari, primjećivat ćete ih još više. Zato se radije usredotočite na ono lijepo i ugodno u svom životu!

Naučili smo da sreća ne dolazi uvijek samo po sebi, nego ovisi o nama samima i onome što svakodnevno činimo i zato usmjerimo se na ono što volimo i one koje volimo.