Tko su školski svaštaznalci?

Autor: Sandra Vrbešić, 8. 6. 2016.

U ponedjeljak, 6.6.2016. u međusmjeni, održan je sad već i tradicionalni kviz za učenike predmetne nastave pod nazivom "Tko su školski svaštaznalci?". Kviz je osmislila i vodila školska psihologinja Sandra Vrbešić. U tri razine natjecalo se osam ekipa: Bratići, Kaldrma, Bestice, Winxice, Tukabel, Champions, Rimljani i Teletabisi.

Nakon prve razine pod nazivom Svaštara iz daljnjeg natjecanja ispale su četiri ekipe. Svaka ekipa koje je ostala birala je određenu kategoriju za koju su mislili da mogu ostvariti dobar rezultat i na ta pitanja odgovarale su sve ekipe. Izabrane kategorije su bile: Učiteljica života, Tko sam ja?, Tko pjeva zlo ne misli i Književnost.

U veliko finale ušle su ekipe Kaldrma Champions. U zanimljivoj završnici dominirala je ekipa Champions s puno osvojenih bodova u kategoriji Najvažnija sporedna stvar na svijetu i osvojili su prvo mjesto.

Ovogodišnji svaštaznalci su David Kalmar i Antonio Kovačević iz 7.b i Danijel Vincetić iz 8.b. Čestitamo pobjednicima, ali i svim natjecateljima koji su pred brojnom publikom pokazali kako ispitivanje određenih činjenica u školi može biti poučno i zabavno. Zasigurno smo naučili neke nove informacije, a neki odgovori kao onaj da je poznati fizičar rođen u Smiljanu Albert Einstein su nas nasmijali.

Svi sudionici su dobili priznanja, a pobjednici i nagradu!

Veselimo se kvizu u sljedećoj školskoj godini i već krećemo s pripremom novih zanimljivih pitanja!