Natječaj za pomoćnike u nastavi

Autor: Sandra Vrbešić, 7. 8. 2017.

U okviru internog projekta ''Pomoćnici u nastavi'' Osječko-baranjska županija raspisuje  Javni poziv  za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi.

U nastavku vijesti možete pročitati kompletan natječaj.

Radno mjesto : POMOĆNIK/POMOĆNICA U NASTAVI UČENICIMA S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU

Broj traženih radnika :   30

Vrsta zaposlenja:           Na određeno, novootvoreni poslovi

Radno vrijeme:              20 sati tjedno

Smještaj:                        Nema smještaja

Natječaj vrijedi od:        07.08.2017.

Natječaj vrijedi do:        14.08.2017.

Razina obrazovanja:      Srednja škola

Viša ili prvostupanjska

Fakultet, akademija,magisterij,doktorat

Radno iskustvo:             Nije važno

Javni poziv

za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi

Projektom je predviđen odabir i zapošljavanje osoba na poslovima pomoćnika u nastavi u udrugama – partnerima u projektu, a s ciljem povećanja socijalne uključenosti i integracije učenika s teškoćama u osnovnim i srednjim školama.

POMOĆNIK U NASTAVI

Broj traženih osoba:

30 pomoćnika u nastavi

Radno vrijeme: nepuno radno vrijeme –  20 sati tjedno

Vrsta ugovora: ugovor o radu na određeno vrijeme za nastavnu godinu 2017./2018.

UVJETI:

-najmanje završena srednja stručna sprema

-protiv osobe nije pokrenut kazneni postupak

OPIS POSLOVA

Osnovna zadaća pomoćnika u nastavi je omogućiti jednake uvjete obrazovanja kroz pružanje neposredne podrške učenicima s teškoćama u razredu, pomoć u uključivanju u razredni kolektiv, savladavanje socijalno-psiholoških prepreka, senzoričkih i arhitektonskih  barijera .

DODATNA ZNANJA I VJEŠTINE

Poštivanje različitosti, afinitet prema djeci s teškoćama u razvoju, otvorenost, odgovornost, fleksibilnost, razvijene komunikacijske vještine, podjednaka sklonost individualnom i timskom radu, točnost u izvršavanju poslova, organiziranost, emocionalna stabilnost i dosljednost.

POŽELJNO

iskustvo u neposrednom radu s djecom s teškoćama u razvoju (završeno osposobljavanje za pomoćnika u nastavi)
iskustvo u volontiranju

Odabir će se izvršiti uz pomoć stručnih metoda procjene kompetencija i osobina podnositelja/ica zahtjeva.

S kandidatom/kandidatkinjom izabranom za pomoćnika u nastavi udruga će sklopit pisani ugovor o radu u kojemu će biti utvrđeni poslovi, trajanje, tjedno zaduženje te međusobna prava, obveze i odgovornosti ugovornih strana.

Kandidat/kandidatkinja koji se prijavljuje za izvršavanje poslova pomoćnika u Projektu Osječko-baranjske županije „Pomoćnici u nastavi'', su osobe sa završenom najmanje srednjom stručnom spremom.

Na javni poziv se mogu javiti osobe oba spola. Uz prijavu kandidat/kandidatkinja dužni su priložiti sljedeće dokumente:

zamolbu za posao (vlastoručno potpisana);
životopis (vlastoručno potpisan, s navedenim podacima o neposrednom radu s djecom s teškoćama u razvoju ili volontiranju (naziv institucije/udruge/tvrtke gdje je ostvareno iskustvo u radu s djecom  ili volontiranje, te trajanje istog);
motivacijsko pismo;
dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (presliku diplome ili potvrdu o stečenoj stručnoj spremi);
uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (ne starije od 6 mjeseci);
domovnicu;
uvjerenje o prebivalištu (ne starije od 6 mjeseci);
dokaz o osposobljenosti za poslove pomoćnika, ukoliko ga kandidat ima;
ukoliko kandidat ima iskustva u radu s djecom s teškoćama potrebno je priložiti mišljenje supervizora i/ili preporuku škole/ustanove/udruge.

U zamolbi i životopisu obvezno navesti datum i mjesto rođenja, adresu stanovanja te kontakt broj mobitela i elektronsku poštu (e-mail). Preslike traženih priloga ne moraju biti ovjerene, a kandidati su prije sklapanja pisanog ugovora dužni dostaviti na uvid izvornike dokumenata.

Pismene prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta iz Javnog poziva podnose se Osječko-baranjskoj županiji, Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu, Županijska 4, Osijek s naznakom „Javni poziv – Pomoćnici u nastavi – NE OTVARATI!“, do ponedjeljka 14. kolovoza 2017. preporučeno poštom ili osobno.

Nepravodobne i nepotpune prijave neće biti razmatrane.

Javni poziv bit će objavljen 07. kolovoza 2017. na web stranici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Radni odnos s udrugama zasnovat će se nakon provedenog postupka selekcije kandidata.

Kontakt:         Osobni dolazak: Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu, Županijska 4/II, 31000 Osijek.

Pismena zamolba: Osječko-baranjska županija, Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu, Županijska 4/II, Osijek

OZUJAK 2024..pdf

« Ožujak 2024 »