JELOVNIK za RUJAN.doc

Vremenici

« Rujan 2018 »

Večer matematike
Autor: Sandra Vrbešić, 8. 12. 2017.

U četvrtak, 7. prosinca 2017. naša škola je sudjelovala već četvrti put po redu u manifestaciji Večer matematike koju provodi Hrvatsko matematičko društvo uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja. Za učenike razredne nastave aktivnosti je  organizirala psihologinja Sandra Vrbešić i pripravnica Tamara Gazdek.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica diljem Hrvatske koje potiču izgradnju pozitivnog stava prema matematici.

Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Učenici su na početku dobili putovnice u koje su dobivali pečate kada su uspješno odradili radionu u određenom centru. Voditelji radionica bili su učenici predmetne nastave. Učenicu su vrlo uspješno i s veseljem zbrajali, oduzimali, množili i dijelili.

Dva školska sata nam je proletjelo, a po završetku učenici su nagrađeni slatkišima i sokovima na kojima je bio matematički zadatak, dok su volonteri ostali na maloj zakuski nakon uspješno odrađenih aktivnosti uz podjelu zahvalnica za sudjelovanje.