Obavijest za roditelje učenika razredne nastave vezano za početak nastave u školi 11.5.2020.

Autor: Sandra Vrbešić, 4. 5. 2020.

Poštovani roditelji učenika od 1. do 4. razreda,

nastava na daljinu, koju imamo četrdesetak dana, uspješna je zahvaljujući velikom trudu učitelja i vas roditelja. Još vam jednom zahvaljujemo na dodatnom trudu koji ulažete da bi vaša djeca, a naši učenici, bili što uspješniji.

Temeljem zaključka Vlade Republike Hrvatske od 23. travnja 2020. plan je otvoriti škole za razrednu nastavu za određene skupine učenika od 11. svibnja 2020.  uz primjenu Uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ). Napominjemo da se potiče nastavak obrazovanja djece od kuće, u svim situacijama kad je to moguće. Epidemiološka situacija i preporuke još ne dopuštaju da nastava počinje normalno za sve, nego će se organizirati samo u iznimnim slučajevima: na pisani zahtjev roditelja za djecu koja moraju ispunjavati sve uvjete prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, a to su:

1. Oba roditelja djeteta su zaposlena i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu (u matičnoj školi razredna nastava održava se u dvije smjene, a u područnim školama Ivanovo, Kapelna, Podravska Moslavina i Krčenik samo u jutarnjoj smjeni).

2. Dijete nema kronične bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)

3. Niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nema kronične bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)

4. Niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19

5. Dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade

6. Upoznat/i sam/smo s uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo o dolasku djeteta u školu, boravku u školi i odlasku iz škole i o njima sam/smo upoznali i moje/naše dijete te mu objasnili kako ih se pridržavati.

U slučaju da dijete ispunjava sve gore navedene uvjete i roditelji žele da dolazi na nastavu u školu, oba roditelja MORAJU POTPISATI IZJAVU u kojoj pod punom materijalnom i krivičnom odgovornošću jamče da su ispunjeni svi gore navedeni uvjeti da bi dijete moglo pohađati nastavu te da će se ono u školi pridržavati svih propisanih epidemioloških mjera koje se odnose na boravak djeteta u školi.

Ukoliko ne bude djece koja će pohađati nastavu u školi, nastava će se i dalje odvijati na daljinu za sve, kao i do sada.

Nastava vjeronauka i stranih jezika, te glazbene kulture za učenike četvrtih razreda će se i dalje za svu djecu organizirati samo na daljinu.

Roditelji djece koja, uz ispunjenje svih uvjeta i uz potpisanu izjavu oba roditelja, krenu na nastavu u školu od 11. svibnja, bit će obaviješteni o svim detaljima organizacije nastave, mjerama dolaska u školu, boravka u školi i odlaska iz škole.

Roditelji čije dijete ispunjava propisane uvjete i koji su se odlučili da njihovo dijete od 11. svibnja pohađa nastavu u školi, dužni su potpisanu izjavu predati NAJKASNIJE DO SRIJEDE, 6. SVIBNJA 2020. GODINE DO 12.00 SATI.

Potpisanu izjavu moguće je dostaviti na sljedeća dva načina:

- osobno donijeti isprintanu i potpisanu izjavu u matičnu školu u Viljevo u vremenu od 8.00 do 12.00 sati uz primjenu svih propisanih epidemioloških mjera zaštite (upute na ulaznim vratima škole) ili

- isprintati i potpisati izjavu te ju skenirati ili fotografirati i poslati na e-mail škole:

ured@os-astarcevica-viljevo.skole.hr

Samo potpisane izjave koje su predane u navedenom roku smatrati će se valjanom prijavom za nastavu od 11. svibnja u školi.

U privitku se nalazi Izjava roditelja te Upute Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Preporuke Ministarstva znanosti i obrazovanja s kojima smo vas dužni upoznati kako biste donijeli odluku za svoje dijete.

S poštovanjem,

Blaženka Škrlec, ravnateljica

U prilogu ove vijesti nalazi se Izjava za roditelje, Upute HZJZ  i preporuke MZO COVDID-19 !

Izjava_roditelja.docx (16.19 KB)
HZJZ-Upute-vrtici-i-skole-29-4-2020.pdf (134.30 KB)