Projekt KUMSTVO

Autor: Mirna Scheibl, 5. 10. 2020.

Naša škola se putem udruge "Kolajna ljubavi" uključila u projekt Kumstvo. Udruga je osnovana s ciljem pomaganja najugroženijima, u Hrvatskoj, ali i u svijetu. Tako smo mi već dvije godine kumovi dječaku Sethu iz Tanzanije.

Seth je krenuo u drugi razred osnovne škole. Najbolje rezultate postiže u čitanju na materinjem jeziku svahiliju i zdravstvenom odgoju, dok nešto slabije rezultate postiže iz matematike.

Jedan je od najboljih štićenika sirotišta sv.Ante u Songei, na jugu Tanzanije. Iz udruge ističu da se u njihovoj kući posebno njeguje duh zajedništva i međusobnog pomaganja, a Seth je u tome pravi uzor. Voli pomagati svoju mlađu braću i sestre, redovito s njima uči i pomaže u pripremama za školu. Sirotište sv. Ante prava je oaza dječjeg veselja u siromašnom gradu Songei, a naše kumče svojim vedrim duhom jako pridonosi radosnoj atmosferi.

Za vrijeme obustave nastave, Seth je otišao u svoje selo kako bi provodio vrijeme sa svojom obitelji i bilo mu je teško jer zbog pandemije koronavirusom nije mogao pohađati nastavu. Međutim, povratak u školu dočekao je s veseljem!

Napisao je i pismo kojim nam od srca zahvaljuje što smo mu pružili priliku da ostvari svoje snove!

LISTOPAD.doc

« Listopad 2020 »