Mjesec hrvatske knjige

Autor: Mirna Scheibl, 19. 10. 2020.

Razlistaj se! moto je ovogodišnjeg obilježavanja nacionalne manifestacije koja se održava već 25 godina od 15.listopada do 15.studenog.  Programi obilježavanja ove godine su posvećeni planetu Zemlji, a u povodu 50. obljetnice obilježavanja Dana planeta Zemlje.

U našoj školi program obilježavanja započeli smo postavljanjem panoa ispred  školske knjižnice, a tijekom cijelog mjeseca održavat ćemo različite zanimljive radionice.

Neka vam ovaj mjesec knjige bude poticaj da uvedete jednu dobru naviku u svoju svakodnevicu, a to je – čitanje!

Jer čitanjem:

• vježbamo moždane stanice
  • bogatimo rječnik
  • potičemo maštu i kreativnost
  • razvijamo vještinu koncentracije
  • gradimo samopouzdanje
  • razvijamo kritičko mišljenje i sposobnost zapažanja
  • zabavljamo se i opuštamo

U knjižnici, uz lektirne naslove, možete pronaći i mnoga druga zanimljiva djela koja će vas zabaviti i odvesti na neka druga čarobna mjesta i u nove pustolovine.           Za mlađi uzrast preporučujemo sljedeće naslove:

S.Babić Višnjić: Šešir od snova          I.Siegner: Kokos u svemiru

Jeff Kinney: Gregov dnevnik            M.Wainewright: Kako programirati

Preporučena djela za one malo starije: