Mi volimo Viljevo

Autor: Sandra Vrbešić, 30. 11. 2020.

U sklopu razrednog projekta Mi volimo Viljevo, učenici 3.a i učiteljica Zdravka izradili su video čestitku za sve stanovnike Viljeva povodom obilježavanja Dana općine Viljevo i Dana župe sv. Andrije apostola. Čestitku možete pogledati  na poveznici  https://youtu.be/_4fP3ZHtxZw !

I naš župnik vlč. Josip Kalmar voli Viljevo!

To nam je rekao u video pozivu koji smo organizirali povodom Dana župe i općine Viljevo. Na pitanje o istraživačkim radovima u župnoj crkvi sv. Andrije apostola, dobili smo odgovor da se istraživanje provodi dugotrajno i još nema konačnih rezultata. Zna se da je crkva starija od prijašnjih podataka, a radovi će se nastaviti.

Župnik je uputio čestitku mještanima Viljeva, a nama – prvopričesnicima, rekao je da se marljivo pripremamo za Prvu svetu pričest i da budemo dobri. Mi smo njega nagradili pjesmom.

Na naša pitanja spremno je odgovarao je i načelnik Viljeva gospodin Dominik Knežević.

Tako smo saznali da:

- je svečana proslava Dana općine 2020.  otkazana zbog specifične epidemiološke situacije

- je posao načelnika zahtjevan, a istodobno uzbudljiv

- je načelnik najviše ponosan na dovršetak vrtića

- će vrtić početi s radom iduće školske godine

- općina rado pomaže djeci u financiranju školskog obroka i udžbenika

- se planira uvođenje kanalizacije i tada će biti uređen novi pločnik i drvored u selu

- se upravo rješava kupnja parcele pored škole te se planira izgraditi dječje igralište i ostali sadržaji…

I načelnik je uputio čestitku mještanima općine Viljevo.

Bilo je uzbudljivo i neobično razgovarati na daljinu, a mi smo proveli još jedan zanimljiv nastavni dan u našoj lijepoj, maloj seoskoj školi – u NAŠEM VILJEVU!

učiteljica Zdravka Kopić

SIJECANJ.doc