RAZREDNI PROJEKT – MOJE MJESTO

Autor: Marijana Lazar, 13. 4. 2021.

Učenici 2. razreda PŠ Podravska Moslavina i učiteljica Marija Schweigert mjesec ožujak  su posvetili  upoznavanju  mjesta Podravska Moslavina.

Cilje projekta bio je upoznati mjesto u kojem živimo.

Učenici su istraživanjem u neposrednom okružju opisali kakvo je mjesto u kojem žive, gdje se što nalazi i kako je mjesto organizirano. Upoznali su zanimanja ljudi svoga mjesta, prepoznali njihovu važnost i vrijednost njihove različitosti te spoznali načine zaštite i očuvanja prirodne, kulturne i povijesne baštine.

Zbog epidemiološke situacije nismo bili u mogućnosti posjetiti i upoznati sve planirano, no odradili smo  što možemo:

• mjesto Podravska Moslavina
  • župa BDM
  • KUD "Slavonac" Podravska Moslavina
  • ŠRD "Štuka"
  • Lovačka udruga "Šljuka"
  • ustanove : škola, crkva, dom zdravlja, pošta
  • trgovine, pekara, općina, dobrovoljno vatrogasno društvo, Klub mladih...

Nakon zajedničkog obilaska sela, učenici su samostalno istraživali, fotografirali te upoznali ostale učenike sa istraženim.

Općina

Crkva

Pekara

Lovačka udruga "Šljuka"

NK Podravac

ŠRD "Štuka"

Izlaganje

Uredili smo razredni pano te rezultate istraživanja objavili na razrednoj web stranici.

Učenici su naučili kako ispunjavanjem dužnosti stanovnika svojeg mjesta i pomaganjem zajednici mogu sudjelovati u očuvanju bogate tradicije i identiteta Podravske Moslavine.

Učiteljica Marija Schweigert

OZUJAK 2024..pdf