Akcija Poštujte naše znakove

Autor: Marijana Lazar, 7. 9. 2022.

U ponedjeljak, 5. rujna u osnovnoškolske klupe po prvi puta su sjeli brojni prvoškolci koji i na prometnicama započinju svoje samostalno sudjelovanje u prometu!

Živahni i uzbuđeni, kako i priliči početku tog važnog razdoblja, pozorno će upijati mnogobrojne novosti koje ih očekuju, što je pravi trenutak za usmjeravanje njihove pažnje i na vrlo bitan faktor sigurnosti u svemu tome, a posebice prometne sigurnosti.
Stoga s prvim danima nove školske godine, Ministarstvo unutarnjih poslova i hrvatska policija po 28. put zaredom (1995. godine) započinju svima poznatu akciju „Poštujte naše znakove“, s ciljem učenja mališana i prevencije potencijalnih neželjenih događaja u trenutcima njihovih velikih radosti. Osim podučavanja naših najmanjih, ujedno i najranjivijih sudionika u prometu, akcija se provodi i s ciljem podsjećanja odraslih, prvenstveno vozača i roditelja, o važnosti smirenog i sigurnog sudjelovanja u prometu, te beskompromisnog pridržavanja svih prometnih propisa.

Danas su predstavnici Policijske postaje Donji Miholjac,kontakt policajac Robert Vrbešić i prometni policajac Mišel Ivanišić, posjetili prvoškolce naše škole i održali predavanje na temu propisnog i poželjnog ponašanja djece, kao i onih koji o njima brinu, u prometu na cestama.

Savjeti djeci

• za kretanje koristite samo nogostup
  • cestu prelazite samo preko obilježenog pješačkog prijelaza – „zebre“
  • na mjestima gdje je semafor, preko ceste prelazite samo na znak zelenog svjetla na semaforu
  • obvezno provjerite ima li nailazećih vozila i tek tada stupite na kolnik
  • ako vozila neprekidno prolaze, sačekajte da se neko od njih zaustavi i vozač vam rukom pokaže da možete sigurno prijeći cestu

Nakon predavanja i zanimljivih dječjih pitanja učenicima su podijelili darove koje su osigurale Općina Viljevo i Općina Podravska Moslavina.

Matična škola Viljevo, 1.a

Područna škola Podravska Moslavina, 1.razred

Sretan početak škole i sigurno sudjelovanje u prometu želi vam MUP RH!

SVIBANJ, 2024..pdf