Božićna priredba u PŠ Podravska Moslavina

Autor: Marijana Lazar, 23. 12. 2022.

U petak, 23. prosinca 2022. s početkom u 10 sati u Područnoj školi Podravska Moslavina održana je školska božićna priredba.

Roditelji, djedovi, bake, braća, sestre, prijatelji i ostali mještani našeg sela odazvali su se pozivu i došli podržati naše male glumce, recitatore i pjevače.

U priredbu nas je poveo mali pjevački zbor uz želju da nam zapada snijeg. Tu su se pojavile i ''dvije pahuljice'' koje su nas kroz uvodni igrokaz povele do božićne Crvenkapice. Njoj su se na putu pridružili prijatelji (vuk, snjegović, zeko, medo i lovac) te su zajedno otišli bakici čestitati Božić. Pojavile su se tu i zvjezdice i pastiri, a sve je bilo prožeto ljubavlju i veseljem.

Učenici su prigodnim igrokazima i recitacijama prenosili radost Božića, a između scenskih točaka pod vodstvom učiteljice Marije Schweigert, priredbu je pjesmama uveličao mali pjevački zbor pod vodstvom učiteljice Suzane Nikolić.

Ove godine nam se u školskoj božićnoj priredbi pridružio i KUD ''Slavonac'' Podravska Moslavina svojim spletom plesova u izvedbi svojeg podmlatka – dječice vrtićke i mlađe školske dobi, uz pratnju tamburice gospodina Stanislava Čamagajevca.

Publika je svaku učeničku glumačku, recitatorsku, pjevačku i plesnu točku nagradila velikim pljeskom.

Po završetku priredbe, učenici su podijelili zahvalnice ljudima koji su nam tijekom ove nastavne godine pomogli: predstavnik Općine Podravska Moslavina, načelnik općine Dominik Cerić, naš župnik Vladimir Škrinjarić, Šumarija Donji Miholjac i gospodin Petar Dobi, gospođa Mirjana Šimara  te gospođa Marta Zetaić ispred KUD-a ''Slavonac'' Podravska Moslavina.

Na kraju priredbe došao je i Djed Božićnjak koji je zaplesao s učenicima, te ih uveselio podijelivši im darove.

Nakon svega, u veselom društvu roditelja, djece, učitelja i prijatelja škole svi smo se počastili i okrijepili kavom, sokovima, keksima i grickalicama. Razišli smo se u ugodnom raspoloženju želeći jedni drugima sretan i blagoslovljen Božić te sretnu novu godinu.

Josip Vrban, učitelj razredne nastave

SVIBANJ, 2024..pdf