Valentinovo i 100.dan škole – PŠ Ivanovo i PŠ Kapelna

Autor: Mirna Scheibl, 20. 2. 2018.

Suradnjom područnih škola Ivanovo i Kapelna, učenici su 14. veljače 2018. obilježili 100.dan škole i Valentinovo kroz integraciju predmeta: hrvatski jezik, matematika, likovna kultura, tjelesna i zdravstvena kultura te sat razrednika (GOO), a sve na temu 100. dana škole i Valentinova - Dana zaljubljenih.

Nakon uvodnog dijela gdje su učenici rješavali križaljke i enigmatike s temom Valentinova i zadane teme gdje se istaknulo da je 100. dan škole, a u školi je osnovna aktivnost učenje, uslijedila je kratka rasprava: Šteti li ljubav učenju? U nastavi hrvatskog jezika su učenici, u skupinama po razredima, usvajali prigodne pjesme ili tekstove.

Na satu matematike su zaigrali matematičke igre od 100 zadataka izvodeći živi ''Čovječe ne ljuti se'' gdje su se natjecali tko će biti sretnije ruke u bacanju kockica i prvi riješiti zadane zadatke te tako prvi stići do cilja.

Na satu tjelesne i zdravstvene kulture su učenici razvijali osjećaj za ritam i smisao za skladnost pokreta. Podijeljeni u parove, likove iz crtića, zaplesali su Ples srdaca s balonima, a kasnije i ples Glazbene stolice iz kojeg su proglašeni i nagrađeni pobjednici.

Pod satom likovne kulture su učenici, uz učiteljicu pokazali svoje krojačke vještine te su izrezivali tkaninu te šivali svoje ''SRCE za…'', jastučić u obliku srca. Sve te aktivnosti smo pod satom razrednika sistematizirali i ponovili uz izražavanje doživljaja i zadovoljstva provedenim nastavnim danom.

Učenici i učitelji PŠ Ivanovo i PŠ Kapelna

OZUJAK 2024..pdf