Dan obitelji - PŠ Ivanovo

Autor: Mirna Scheibl, 14. 5. 2018.

U petak, 11. svibnja 2018. godine u našoj školi održali smo integriranu nastavu na temu Moja obitelj u koju smo uključili i roditelje.

Cilj ovog integriranog dana je, korelacijom nastavnih predmeta na temu „Moja obitelj“ te međusobnim ispreplitanjem različitih oblika i metoda rada u pojedinim nastavnim predmetima, osvijestiti i naglasiti važnost i ulogu obitelji u životu djeteta.

Radni dan smo započeli scenskom igrom i pjesmom na temu obitelji koju su učenici pripremili za roditelje.

Rad je bio organiziran u paru (učenik-roditelj) na više područja: računanja, pisanja, crtanja te različitih društvenih i sportskih igara.

Prva aktivnost je bila „matematička kućica“  kojoj su učenici i roditelji zajedničkim snagama rješavajući zadatke „uređivali“ izgled kuće. Uslijedila je aktivnost pisanja – opisivanja obitelji te su pismene radove roditelji čitali na glas svima prisutnima.

Nakon kratke pauze uslijedile su igre, a prva igra je bila Država, grad, selo u kojoj su parovi pokazali svoje znanje, brzinu i snalažljivost te suradnju. U paru su zaigrali i igru Pogodi tko si.

Nakon društvenih igara izašli smo izvan škole i zaigrali štafetne igre.

Cijelo vrijeme vladalo je pozitivno natjecateljsko ozračje. Roditelji i djeca su pokazali svoju kreativnost, snalažljivost i suradnju.

Pri ponovnom ulasku u učionicu parovima smo dodijelili medalje u različitim kategorijama: obitelj matematičara, obitelj književnika, najbrža obitelj, najkreativnija obitelj, … Učenici su roditeljima poklonili i skromne poklone koje su pripremili za njih, a zatim smo se zasladili keksima, sladoledom, sokom i kavom za roditelje.

Na samom kraju osvrnuli smo se na rad u kojem su roditelji poželjeli više ovakvih integriranih dana!

učenici i roditelji RN