Čarolija Božića počinje od tebe! - PŠ Ivanovo

Autor: Marijana Lazar, 23. 12. 2019.

U ponedjeljak, 23. prosinca 2019. godine u našoj školi održali smo integriranu nastavu na temu Božića u koju su sad već treću godinu za redom bili uključeni i roditelji.

Rad smo započeli igrom asocijacija u kojoj je krajnji pojam bio BOŽIĆ. Roditelje i djecu smo podijelili u tri radne skupine sobove, pingvine i  snjegoviće.

U prvom dijelu su zadaci bili:

1. HJ – Ispričaj božićnu priču
  2. MAT – Božićna matematika
  3. EJ – Christmas game

Učenici su u paru sa svojim roditeljima stvarali priču na poticaj, rješavali matematičke zadatke i ukrašavali božićno drvce, te igrali igre na engleskom jeziku pomoću računala. Svi su prošli kroz sve tri aktivnosti.

Nakon pauze iste skupine su radile nove zadatke:

2. Izrada okvira za slikanje
  3. Izrada čestitki

Učenici su u paru sa svojim roditeljima aktivno sudjelovali u izradi navedenog.

Nakon radnog dijela dana okupili su se mještani jer su im učenici priredili kratku i slatku božićnu priredbu, a posjetio nas je i Djed Božićnjak.

Na kraju smo se svi okupili u učionici gdje su učenici sa svojim roditeljima pripremili ukusne i slatke zalogaje za sve prisutne. Gostima su podijeljene božićne čestitke koje smo izradili pri izlasku iz škole.

Dan je protekao u veselom raspoloženju te ovim putem zahvaljujem roditeljima na iznimnoj suradnji!

…..

Bez milosti u svetoj noći

Nitko nije ostao.

Od Boga darovani Sin

Za nas je čovjekom postao.

učenici, roditelji i učiteljice  RN