Valentinovo u PŠ Ivanovo

Autor: Mirna Scheibl, 16. 2. 2017.

14. veljače 2017. godine obilježili smo Valentinovo u suradnji s PŠ Kapelna.

Integracijom predmeta: vjeronauk, hrvatski  jezik, glazbena kultura,  likovna kultura, tjelesna i zdravstvena kultura bogatili smo učeničko iskustvo, utvrđivali nastavne sadržaje iz predmeta te razmatrali prihvatljivo i neprihvatljivo ponašanje u skupini.

Puno toga smo ponovili, ponešto naučili, a prije svega se dobro zabavili.

Evo kako je to kod nas izgledalo:

Dan smo započeli nastavom vjeronauka, zajedničkom molitvom i pjesmom.

Prva aktivnost je bila rad na pjesmi gdje su učenici razvijali usmeno i pismeno izražavanje na temu ljubavi.

Slijedeća aktivnost nam je bila pjevanje i sviranje. Učiteljica glazbene kulture Martina Kustura je učenike naučila pjevati i svirati pjesmicu Postoji  jedan. Učenici i učitelji su u skupinama po zadacima izvodili ritam i dobe pjesme uz pjevanje.

Uslijedilo  je oblikovanje na plohi. Učenici su izrezivali iz starog papira oblik srca, lijepili na plohu i osnovnim i izvedenim te toplim i hladnim bojama prikazivali kontraste.

Nakon toga smo se razgibali, zaplesali u skupini poznatu pjesmu Život nije siv. Uslijedilo je natjecanje u paru u igri Glazbene stolice. Dobili smo i nagradili pobjednike.

Bili smo jako vrijedni  i dobro se zabavili!

Veselimo se ponovnom druženju!

učenici i učiteljice RN

OZUJAK 2024..pdf