U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI – PŠ IVANOVO I PŠ KAPELNA

Autor: Marijana Lazar, 14. 11. 2019.

U četvrtak 14. studenog 2019. godine, učenici područnih škola Ivanovo i Kapelna proveli su svoj radni dan u matičnoj školi u Viljevu.

Posjet  su ostvarili u sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige te im je glavni cilj bio posjetiti školsku knjižnicu.

Učenici su podijeljeni u dvije skupine, 1. i 2. razred te 3. i 4. razred, integrirali nastavne sadržaje hrvatskog jezika, likovne kulture, sata razrednika, prirode i društva i tjelesne i zdravstvene kulture. Spoznali su  razliku školske i gradske knjižnice, te razliku između knjižnice i knjižare. Upoznali su našu knjižničarku Mirnu Scheibl koja im je podijelila članske iskaznice te je svatko od njih vratio knjigu koju su čitali za lektiru i podigli novu.

Učenici 1. i 2. razreda razgovarali su o knjigama koje vole čitati i naglasili da su im najdraže BAJKE. Knjižničarka im je pročitala jednu bajku, napravili su analizu pročitanog te riješili pripremljene nastavne listiće na kojima su pokazali svoje razumijevanje i promišljanje o pročitanom.

Bojali su likove iz bajke te slagali puzzle na temu.

Učenici 3. i 4. razreda su ostvarili teme iz medijske kulture vezane uz knjižnicu. Upoznali su pojmove enciklopedija, leksikon i rječnik te se naučili služiti istima.

Na kraju rada svake skupine kreativno su se izrazili i izradili su pano „ I ja volim čitati“.

Tijekom pauze su posjetili školsku kuhinju i u njoj objedovali. Kuhar je učenicima pripremio topli obrok koji inače nemaju mogućnost objedovati u područnim školama.

Susreli su i domara škole koji dođe u našu područnu školu izvršiti popravke te im je on pokazao svoju radionu i počastio ih slatkišima. Posjetili su i tajnicu, računopolagateljicu,  psihologinju te učenike razredne nastave matične škole i njihove učitelje.

Sat tjelesne i zdravstvene kulture proveli su u školskoj dvorani. Bili su vrlo aktivni i bilo je zabavno  provoditi aktivnosti na spravama koje nemamo u našim malim školama.

Zahvaljujemo svim stručnim suradnicima koji su nas rado primili i obogatili naše znanje i naša iskustva.

učenici i učiteljice RN

OZUJAK 2024..pdf