Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Autor: Marijana Lazar, 17. 11. 2020.

Početkom tjedna započelo je obilježavanje Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Budući da je ove godine datum obilježavanja  državni blagdan, glavno obilježavanje je dan uoči.

Zbog epidemioloških mjera nismo bili u mogućosti prirediti obilježavanje za sve razrede na jednom mjestu, nego su učiteljice hrvatskog jezika i povijesti u predmetnoj nastavi obilježili na svojim satima, a učitelji razredne nastave sa svojim učenicima.

U holu škole učitelj likovne kulture Igor Jerković pripremio je maketu Trpinjske ceste izrađene od papira koristeći tehnike kaširanje i origami, a učiteljica povijesti Ana Kinjerovac prigodni pano.

2.a Viljevo

Kroz integraciju nastavnih sadržaja prirode i društva i likovne kulture učenici su upoznali državni blagdan  i simbole grada Vukovara.

Završna aktivnost bila je crtanje vodotornja, simbola hrabrosti, otpora i obrane grada Vukovara.

PŠ P. Moslavina

Svake godine 18. studenog u našoj školi obilježavamo Dan sjećanja na žrtve grada Vukovara.

Ove godine je po prvi puta taj dan i državni praznik, te djeca ne idu u školu. Stoga smo u utorak, 17.11. obilježili taj dan te odali počast svim žrtvama Domovinskog rata. Na satu hrvatskog jezika pripovijedali smo, čitali, pisali…o Vukovaru a na satu likovne kulture crtali smo Vučedolsku golubicu i vodotoranj. Svaki je razred sa svojim učiteljem zapalio svijeću te smo se pomolili.

U utorak, tijekom dana predstavnici razreda su ispred škole zapalili svijeće u spomen na sve žrtve Domovinskog rata.

Vječna im hvala i slava!

Učiteljica povijesti Ana Kinjerovac

OZUJAK 2024..pdf