Dani zahvalnosti za plodove zemlje - PŠ P.Moslavina i PŠ Krčenik

Autor: Mirna Scheibl, 26. 10. 2016.

25. listopada učenici i učitelji PŠ Krčenik i PŠ P. Moslavina obilježili su Dane zahvalnosti za plodove zemlje u P. Moslavini.

Naši dragi prijatelji iz Krčenika već su prije 8 sati ujutro bili u našoj školi te s nama krenuli u crkvu,  noseći ponosno košarice s proizvodima dragih nam mama.

Tamo nas je dočekao župnik i mame, bake, sestre… koji su uveličali ovaj dan. Zajedno smo molili, pjevali i  recitirali u znak zahvalnosti za plodove zemlje. Župnik je posvetio sve nas i proizvode koje smo donijeli te smo krenuli put škole gdje smo svi zajedno blagovali. Jedna skupina  učenika posjetila je  našu općinu da i s njima podijelimo blagoslovljeni kruh.

Podijelili smo se u radionice te vrijedno radili.  Bilo je tu malih kuhara koji su s učiteljicom Jelenom kuhali kompot, zatim skupina koja je s vjeroučiteljicom istraživala put zelene jabuke, skupina s učiteljem Zdenkom koja je predlagala s kim sve možemo podijeliti kruh, te s učiteljicom Marijom koji su se bavili zdravstvenim odgojem.

Na kraju smo imali glazbenu radionicu koju je vodila učiteljica Martina koju su djeca s oduševljenjem slušala i nagradila velikim pljeskom.

Veliko hvala našim dragim mamama na trudu jer bez njih ovaj dan ne bi bio tako sladak. Veliko hvala i našem dragom župniku koji je za nas uvijek tu, te KUU Slavonac na prekrasnoj narodnoj nošnji koja je uljepšala ovaj dan.

učiteljica Marija Schweigert i novinari

OZUJAK 2024..pdf