Radio drama "Šuma Striborova" - PŠ P.Moslavina

Autor: Mirna Scheibl, 2. 11. 2018.

Ove školske godine uključili smo se u projekt „Književni poligon“,  osječke udruge „Klikeraj“. Osnovni cilj projekta je poticanje čitalačkih navika i razvijanje kreativnosti  kod učenika nižih razreda osnovne škole. Mi smo ove godine uključili učenike četvrtog razreda iz Viljeva i P.Moslavine i njihove učiteljice.

Projekt je usmjeren na čitanje lektire, a osmišljen je tako da jedan razred (kontrolna skupina) obrađuje lektiru na klasičan način, a u drugom razredu (eksperimentalna skupina), naglasak je na kreativnosti učenika.

Tako su učenici druge skupine, 4.razred PŠ P.Moslavina i učiteljica Marija Schweigert, obradili lektiru na malo drugačiji način - snimili su radio dramu „Šuma Striborova“. Bilo je jako zanimljivo i kreativno, učenici i učiteljica su se uistinu potrudili, a na kraju su tu priču i dramatizirali. Sve su to popratile i zabilježile školska psihologinja i knjižničarka, tako da u prilogu ove vijesti možete poslušati radio dramu u izvedbi učenika 4. razreda iz P. Moslavine.

Kako trud i rad učenika i učiteljice ne bi bio uzaludan, tonski zapis radio drame i snimka dramatizacije lektirnog djela bit će dostupni u školskoj knjižnici da ih i  sljedeće generacije učenika mogu koristiti pri obradi lektire.

Suma_striborova_-_radio_drama.mp3 (4.13 MB)