> O školi  > Povijest
Povijest

Prvu školu Viljevo dobiva u prvoj polovini XIX. stoljeća. U XX. stoljeću, 1. rujna  1961. godine škola Viljevo postaje područna škola OŠ "Ivan Goran Kovačić" Viljevski Cret. Škola u Viljevskom Cretu zatvara se 31. kolovoza 1980. godine, a škola Viljevo postaje područna škola OŠ "A. Harambašić" Donji Miholjac od koje se osamostaljuje 15. veljače 1995. godine pod nazivom OŠ Bartola Kašića Viljevo.
Iz formalno pravnih razloga ovo ime nosi od 1. rujna 1995. godine, a od tada djeluje pod nazivom OŠ Ante Starčevića Viljevo. Stara školska zgrada srušena je 1996. godine.
Danas je  OŠ Ante Starčevića Viljevo matična škola s četiri područne škole (PŠ Ivanovo, PŠ Kapelna, PŠ Podravska Moslavina i PŠ Krčenik). U matičnoj školi ima četiri čista razredna odjela od 1. do 4. razreda i osam razrednih odjela predmetne nastave. Nastava je organizirana u dvije smjene.
U područnim školama nastava je organizirana za učenike 1. - 4. razreda.

GRB

Idejno rješenje za grb škole dao je g. Eduard Šrajer, po struci povjesničar, tadašnji ravnatelj OŠ u Donjem Miholjcu.
Grb je u obliku štita podijeljen na četiri polja. U gornjem desnom polju je crni križ na bijelom polju. U gornjem lijevom polju bijele boje je slovo "A" plave boje. U donjem desnom polju bijele boje je slovo "S" plave boje. Donje lijevo polje je podijeljeno na kvadrate, koji su naizmjenično crvene i bijele boje u stilu hrvatskog grba.

LISTOPAD.doc

« Listopad 2020 »