Učenička zadruga ČUVARKUĆA

Učenici i djelatnici OŠ Ante Starčevića Viljevo osnovali su Učeničku zadrugu Čuvarkuća. Cilj  osnivanja učeničke zadruge u našoj školi je stjecanje radnih navika, poduzetničkog  duha  kod  učenika i korisno provođenje njihovog slobodnog vremena. Ideja se javila osnivanjem izvannastavne aktivnosti Domaćinstvo i osnivanjem eko–vrta.

Na Osnivačkoj skupštini  Zadruge, 27. listopada 2016., temeljem prijašnjih dogovora i sastanaka usvojena su Pravila rada učeničke zadruge kao i naziv Učeničke zadruge Čuvarkuća i njezin slovolik (logo). Slovolik  je izradila pripravnica razredne nastave i likovne kulture Barbara Đakovac.

Izrađen je  Program rada Zadruge kroz ukupno sedam sekcija i njihovih voditelja:

1. Špulica, Blaženka Škrlec
  2. Ekološka sekcija, Sanja Nekić - Matas
  3. Modelari, Lovorka Sertić
  4. Domaćinstvo, Zdenka Majdenić
  5. Likovna sekcija, Ivanka Petekić
  6. Vrijedne ruke, Zdravka Kopić
  7. Novinari, Mirna Scheibl

Imenovani su članovi Uprave zadruge:

Zadružni odbor čine: Blaženka Škrlec, Zdravka Kopić, Ana Kinjerovac, Mateja Mađarić – predstavnik roditelja, Marija Kopić i Lana Mađarić – učenici zadrugari i Tomislav Mađarić – predstavnik jedinice lokalne samouprave.

Predsjednica Učeničke zadruge Čuvarkuća  je Blaženka Škrlec, ravnateljica škole, a zamjenica predsjednice je učiteljica RN Zdravka Kopić.

Tajnica Zadruge je Ana Kinjerovac, učiteljica povijesti.

Stručni voditelj Učeničke zadruge Čuvarkuća je Ana Kinjerovac koja će predstavljati Zadrugu na svim razinama njezina djelovanja.

Voditelj ljetopisa i matične knjige Učeničke zadruge Čuvarkuća  je učiteljica Ana Kinjerovac.

OZUJAK 2024..pdf

« Travanj 2018 »