Datum objave: 29. studenoga 2024.
Kategorija: Naslovnica | Vijesti

Mjesec borbe protiv ovisnosti

Mjesec borbe protiv ovisnosti, koji se u Hrvatskoj obilježava svake godine od 15. studenog do 15. prosinca, usmjeren je na senzibilizaciju javnosti o problemima ovisnosti i promicanje prevencije. Fokus je na edukaciji o štetnim posljedicama ovisnosti, smanjenju dostupnosti ilegalnih sredstava i promicanju zdravih stilova života, posebice među mladima. U našoj školi  smo ove godine različitim aktivnostima u obilježili Mjesec borbe protiv ovisnosti.

Učenicima 6.a i 6.b  na sat razrednika  došli su članovi Crvenog križa Donji Miholjac i policijski službenik Robert Vrbešić iz PP Donji Miholjac i obradili teme iz područja Ovisnosti.

Članovi Crvenog križa su osim održanog predavanja pripremili i križaljku za učenike, te održali igru pantomime koju su povezali s temom Ovisnosti gdje su učenici kroz igru morali pogoditi o kojoj se ovisnosti radi.

Policajac Robert je učenicima osim predavanja pripremio i pokazao kako se uzima otisak prsta, te je svaki učenik dobio za uspomenu svoj.

Nadamo se da će ova edukacija učenicima pomoći da DONOSE PRAVE ODLUKE!

Pročitajte još

OBAVIJEST O ZAVRŠETKU NASTAVNE GODINE

OBAVIJEST O ZAVRŠETKU NASTAVNE GODINE

Petak, 12. lipnja je posljednji nastavni dan u školskoj godini 2025./2026. Dopunski nastavni rad za učenike sa zaključenom jednom ili dvije negativne ocjene provodit će se od 18. do 24. lipnja s početkom u 8:00 sati prema rasporedu koji će učenici dobiti od...

Skip to content