Vremenici

« Rujan 2017 »

Kviz "Tko su školski svaštaznalci?"
Autor: Sandra Vrbešić, 4. 5. 2017.

3. svibnja 2017. u našoj je školi održan kviz "Tko su školski svaštaznalci?". Ovaj zabavni kviz osmislila je psihologinja Sandra Vrbešić s ciljem da se istaknu i oni učenici koji vole sport, glazbu i ostalo. Psihologinji su u osmišljavanju pitanja za kviz pomogle i psihologinja pripravnica Tamara Gazdek i studentica psihologije na praksi, Tena Šoštarić.

U kvizu su sudjelovali učenici i učenice od 5. do 8. razreda. Bilo je sveukupno 9 ekipa: Troja (David Kalmar, 8.b, Marko Karavla, 8.b i Antonio Kovačević, 8.b), Nunavut (Mateo Lončar, 8.b, Ramona Šumanovac, 8.b i Antonia Gašpić, 8.b), Hertz (Antonio Lončar, 6.b, Lovro Cerovečki, 6.b i Sebastijan Crljenić, 6.b), Zakon Viljevčanke (Emanuela Šumanovac, 5.b, Lana Mađarić, 5.b i Lea Stipić, 5.b), Mafijaši (Adrian Crnčan, 5.b, Domagoj Vincetić, 5.b i Liberto Đakovac, 5.b), Kaktusi (Matej Šmit, 5.a, Luka Crljenić, 5.a i Mihael Kiđoši, 5.a),  Mristeri (Luka Knežević, 6.a, Marin Kovačević, 6.a i Mario Kovačević, 6.a), Pametnjakovići (Ana Zetaić, 6.a, Leon Viljevac, 6.a i Tomislav Bošnjak, 6.a) i Veseli Žglobanci (Marko Haler, 7.a, Marijan Patača, 7.a i Dino Župan, 7.a). Kviz smo započeli pitanjima iz opće kulture.

Nakon prvog kruga u natjecanju su ostale četiri ekipe: Troja, Zakon Viljevčanke, Veseli žglobanci i Mristeri. Ekipe su odgovarale na pitanja iz kategorija: ljudsko tijelo, popularna glazba, nogomet i rukomet.

U finalu su se borile ekipe Troja i Veseli Žglobanci od kojih je pobjedu odnijela ekipa Troja. Čestitke pobjednicima i veselimo se druženju iduće godine!