U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI – PŠ IVANOVO I PŠ KAPELNA

Autor: Marijana Lazar, 14. 11. 2019. 22:06

U četvrtak 14. studenog 2019. godine, učenici područnih škola Ivanovo i Kapelna proveli su svoj radni dan u matičnoj školi u Viljevu.

Posjet  su ostvarili u sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige te im je glavni cilj bio posjetiti školsku knjižnicu.

Veliko putovanje - izvanučionička nastava razredne nasatve

Autor: Marijana Lazar, 4. 11. 2019. 16:25

U četvrtak, 31. listopada 2019. svi učenici i učitelji razredne nastave sudjelovali su u realizaciji izvanučioničke nastave Posjet kinu u Osijeku.

Posjetili smo kino Urania i pogledali animirani film Veliko putovanje. Za učenike prvih razreda ovo je doista bilo veliko putovanje jer su mnogi od njih prvi put putovali autobusom.

CAP - program prevencije zlostavljanja djece

Autor: Marijana Lazar, 28. 2. 2020. 10:58

CAP program je program primarne prevencije zlostavljanja koji osnažuje djecu u sprječavanju napada od strane vršnjaka, napada nepoznate osobe (otmica) i napada od strane poznate odrasle osobe.

CAP program sastoji se od 3 koraka:

1. Predavanje za osoblje škole
  2. Predavanje za roditelje
  3. Radionice za djecu.

Njegovi ciljevi su:

• Smanjiti ranjivost djece i njihovu izloženost različitim oblicima zlostavljanja kvalitetnim informiranjem i poučavanjem učinkovitim prevencijskim strategijama.
  • Potaknuti lokalnu zajednicu da sprječavanje nasilja među ljudima, a posebno zlostavljanja djece, prepozna kao svoj važan cilj i nastojanje.
  • Potaknuti obrazovne institucije na sustavan pristup prevenciji zlostavljanja djece.

Sveti Niko svijetom šeta…-PŠ Ivanovo

Autor: Marijana Lazar, 11. 12. 2019. 10:06

U petak, 6. prosinca 2019. smo u našoj školi obilježili blagdan sv. Nikole. U goste su nam došli učenici i učitelji iz PŠ Kapelna.

Integrirali smo nastavne sadržaje: HJ, TZK, LK, MAT, SR te vjeronauka.

DJEČJA ČAROBNA SCENA U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Marijana Lazar, 4. 12. 2019. 20:00

U srijedu, 4. prosinca 2019. Dječja čarobna scena iz Zagreba gostovala je u našoj školi. Naš prijatelj Čupko razveselio je i nasmijao učenike razredne nastave i njihove roditelje.

Dani kolektivne sadnje drveća u PŠ Kapelna

Autor: Marijana Lazar, 5. 11. 2019. 22:59

Učenici Područne škole Kapelna uključili su se u hvalevrijednu akciju kolektivne sadnje drveća koja se provodila u cijeloj Hrvatskoj.

Zahvaljujući donaciji Hrvatskih šuma koje su nam dale po jednu sadnicu hrasta, graba i jasena, zajedničkim smo ih snagama posadili u naše školsko dvorište Područne škole Kapelna.

''Zasadi drvo, ne budi panj!''

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u PŠ Kapelna

Autor: Marijana Lazar, 5. 11. 2019. 22:36

U petak, 18. listopada, u školi u Kapelni integracijom sadržaja kroz predmete: vjeronauk, hrvatski jezik, priroda i društvo, likovna kultura, tjelesna i zdravstvena kultura i sat razrednika učenici PŠ Ivanovo i PŠ Kapelna, njihovi učitelji i vjeroučiteljica obilježili su Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

PROMETNI POLICAJAC U PŠ KAPELNA

Autor: Marijana Lazar, 19. 9. 2019. 21:07

POLICAJCI PRVOŠKOLCIMA PŠ KAPELNA:

Oprez na putu od kuće do škole!

HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN U PŠ KAPELNA

Autor: Marijana Lazar, 19. 9. 2019. 20:38

Hrvatski olimpijski dan, učenici PŠ Kapelne su obilježli 10. rujna 2019. godine.

Dobro došli u novu školsku godinu 2019./20.

Autor: Marijana Lazar, 19. 9. 2019. 20:28

Početak nove školske godine smo u PŠ Kapelna obilježili 9. rujna 2019.g. radom u jutarnjoj smjeni.

Sve učenike i njihove roditelje dočekali su učitelji Darija Perić i Josip Vrban riječima dobrodošlice i podrške, a potom uz  Himnu RH i malu scensku priredbu, predstavili smo se đacima prvoškolcima i pridošlim roditeljima  pjesmom, recitacijama i igrokazom.

LISTOPAD.doc

« Listopad 2020 »