« Studeni 2017 »

PŠ Ivanovo

Iz povijesti:

Zemljište, pod nazivom pustara  Gložđe, između D. Miholjca, Viljeva i Kapelne pripadalo je vlastelinu grofu Majlatu u D. Miholjcu. Na tom  zemljištu je napravljena velika pustara na kojoj su živjeli kočijaši i sluge vlastelina sa svojim porodicama. Po narodnosti su to bili sami Mađari.

Poslije 1. sv. rata  to zemljište je bilo oduzeto vlastelinstvu i podijeljeno dobrovoljcima. Tako su 1922. godine ovamo doselili Srbi i pustara je postala selo Gložđe sa 40 kuća i sa manjim zaseocima Bockovac sa 5 kuća i Blanje sa 11 kuća.

Za vrijeme 2. sv. rata svi su stanovnici tih sela prebačeni u Srbiju, a područje se naseljava Zagorcima. No nakon oslobođenja ovoga kraja po Narodno-oslobodilačkoj vojsci vratili su se svi bivši stanovnici.

Tek 1994. g. ime Gložđe je preinačeno u Ivanovo u čast prvom doseljeniku iz Srijema.

NOVA ŠKOLSKA ZGRADA

Krajem listopada 2013. nastava u Ivanovu se počela održavati u novoj školskoj zgradi na novoj adresi.  Školska zgrada se sada nalazi u ulici Nikole Tesle na broju 1b. Izgrađena je i opremljena, te zadovoljava prostorne i odgojno-obrazovne standarde. Sadržava dvije prostrane i opremljene učionice, hol, kuhinju, zbornicu i sanitarni čvor. Učenicima i učiteljima je zadovoljstvo raditi u novom prostoru.

ŠKOLSKA GODINA 2016./2017.

učiteljica Tajana Hrupački: 1. i 2. razred