Održan Info dan

Autor: Sandra Vrbešić, 16. 11. 2017.

U srijedu, 15. studenoga 2017. godine u osnovnoj školi Ante Starčevića Viljevo u Viljevu održan je Info dan za inkluziju u sklopu projekta Učimo zajedno 4. Pozvani su roditelji, mještani, učenici i djelatnici škole.

U uvodnom dijelu predavanja psihologinja Sandra Vrbešić upoznala nas je sa samim projektom, kao i prethodnim projektima Učimo zajedno 2 i Učimo zajedno 3 u kojima je bila partner i naša škola.  Prisutni sudionici imali su priliku saznati kolika je vrijednost ovogodišnjeg projekta, tko sve su partneri u projektu, , koje su ciljne skupine te je pojasnila rad pomoćnika u nastavi.

Drugi dio predavanje održala je psihologinja pripravnica Tamara Gazdek u kojem je govorila o toleranciji, tolerantnom i netolerantnom ponašanju, može li se tolerancija mjeriti te o rezultatima učenika 7. i 8. razreda na upitniku toleranciji. Cilj predavanja bio je upoznati sve prisutne s projektom te osvijestiti pojam tolerancije.

Nakon predavanja svi prisutni mogli su uzeti brošuru, potpisali su se na potpisu listu sudionika te se uz kratko druženje imali priliku osvježili uz grickalice i sokove.

Drago nam je što je i naša škola partner u ovom projektu te što smo imali priliku učenicima koji imaju potrebu omugućiti pomoćnika u nastavi na sveopće zadovoljastvo učenika, učitelja i roditelja.