« Siječanj 2018 »

Bookmark projekt
Autor: Mirna Scheibl, 18. 12. 2017.

Ove školske godine naša škola se prvi put uključila u međunarodni Bookmark projekt (Bookmark Exchange Project). To je projekt razmjene straničnika – bookmarkera među školama cijelog svijeta. Svake godine projekt ima određenu temu, a tema ovogodišnjeg projekta je: Povezivanje različitih nacionalnosti i kultura

Tijekom rujna prijavili smo našu školu za sudjelovanje u ovom projektu i uskoro smo dobili mail glavne koordinatorice da surađujemo s jednom školom u Australiji - Hunter Valley Grammar School! Učenici 6.a i 6.b, koji sudjeluju u projektu, bili su oduševljeni.

Uz učenike, u projektu je sudjelovala učiteljica likovne kulture Barbara Đakovac i učitelj geografije Boško Soldić.

Nakon što su učenici na satu geografije naučili nešto o Australiji i pronašli neke zanimljivosti o njihovom školstvu, na satu likovne kulture radili su bookmarkere. prema motivima naše narodne nošnje.

Izrađene bookmarkere smo zatim poštom poslali našim novim prijateljima u Australiju, a mi smo primili njihove !

Dobro smo se zabavili, a nešto smo i naučili!

novinari