Mjesec hrvatske knjige

Autor: Mirna Scheibl, 25. 10. 2019.

Mjesec hrvatske knjige svake godine obilježavamo u razdoblju od 15.listopada do 15. studenoga. To je manifestacija kojom se tijekom mjesec dana promiče knjiga i čitanje, nastoji se mnogobrojnim programima razvijati svijest o važnosti pisane riječi i čitanja. Ovogodišnja manifestacija posvećena je glazbi, a moto je U ritmu čitanja. Pokrovitelj manifestacije je Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, a organizator Knjižnice grada Zagreba.

Naša škola također obilježava mjesec knjige različitim aktivnostima:

Učenici 1.a razreda su u mjesecu knjige prvi put posjetili knjižnicu i upoznali se s knjižnicom, a knjižničarka im je pročitala bajku Crvenkapica koju su kasnije i ilustrirali.

Učenici 2.a naučili su što je to časopis, vrste časopisa, razliku između časopisa i novina, što je to sadržaj, a što rubrika.

Učenici predmetne nastave sudjelovali su u nacionalnom kvizu za poticanje čitanja pod nazivom „Ritam odrastanja“. Učenici su imali za zadatak pročitati 3 književna djela: Ljeto na jezeru Čiču, autorice Jasminke Tihi-Stepanić ; Drugačija, autorice Ivane Guljašević Kuman i Eva, mala žena, autorice Vlaste Golub. Nakon toga su rješavali on line kviz te tako ostvaruju mogućnost osvajanja vrijednih nagrada.

Mjesec knjige nam još nije završio, tako da nas čeka još mnogo radionica i druženja s knjigom čemu se svi zajedno veselimo!