Adventske aktivnosti vjeronaučne skupine u Podravskoj Moslavini i Krčeniku

Autor: Marijana Lazar, 18. 12. 2023.

I ove godine vjeronaučna skupina u Podravskoj Moslavini i Krčeniku je bila marljiva i kreativna i napravila adventski vijenac, jaslice i ukrase za božićno drvce.

Adventski vijenac

Učenici su adventski vijenac izrađivali su od borovih grančica i ukrasa koje su sami oblikovali od čupave žice i ukrasne trake te od drugih gotovih oblika. Podloga vijenca je okvir od slame na koji smo stavljali borove grančice. Kada smo dobro pričvrstili grančice stavljali smo ukrase.

Aktivnost pravljenja vijenca im je bila zanimljiva i uživali su u tome.

Podravska Moslavina

Krčenik

Izrada štalice

Podravska Moslavina

Sve potrebno za štalicu učenici su izrađivali samostalno. Izradili smo figurice od glinamola: Isusa u jaslama, Mariju, Josipa, pastira i tri kralja. Ovce smo radili od tvrdog kartona na koji smo stavljali vatu.

Štalicu smo napravili od kartona, obložili je bijelim papirom i obojili smeđom bojom.

Krčenik

U Krčeniku smo zamijenili redoslijed i materijale u izradi te su učenici radili štalicu jaslica od glinamola, a likove od kartona i vune.

Ukrasi za jelku

Učenici su izrađivali trodimenzionalne ukrase od papira za božićno drvce.

Anita Firic, vjeroučiteljica