IUN - Dječje kazalište i Kopački rit

Autor: Marijana Lazar, 28. 3. 2024.

U srijedu, 27. ožujka 2024. realizirali smo izvanučioničku nastavu te posjetili Osijek i Kopački rit. U izvanučioničkoj nastavi sudjelovali su svi učenici i učitelji razredne nastave.

Topao i sunčan dan ispunili smo zanimljivim aktivnostima, lijepo se zabavili i puno toga naučili.

Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku

U Dječjem kazalištu pogledali smo predstavu Mendolena i Matija. Glavni likovi predstave poučili su nas što je Institut srećosrceljubizma i kako pronaći sreću.

" ... popričaj s nekom bakicom na ulici; makar ni o čemu, čuvaj tuđu tajnu, oprosti, pjevaj, pleši, osmijeh nekome daj i radost će ući u srce tvoje znaj.

Izmisli za mene nešto, neku super stvar,
otpleši svoj najluđi ples i pokloni mi ga na dar.
Pjevat ću ti nešto samo za nas dvoje,
a vama ćemo pričati lude doživljaje svoje.
Budi moja boja, ja ću tvoja volja,
pa ćemo i u tišini znati koja riječ je bolja..."

Ugostiteljsko - turistička škola Osijek

Sljedeće odredište bila je srednja Ugostiteljsko-turistička škola u Osijeku. Nakon uvodnih riječi i pozdrava kojima su nas dočekali ravnatelj i psihologinja, bili smo podijeljeni u skupine u kojima smo obišli školu. Upoznali smo praktikume posluživanja, kuharstva i slastičarstva te knjižnicu i sportsku dvoranu. Dočekali su nas učenici i profesori te nam predstavili svoja zanimanje tenas i počastili svojim slanim i slatkim proizvodima.

Hvala vjeroučiteljici iz Viljeva Ani Perović koja nam je organizirala ovaj posjet.

Ručali smo Mc Donalds restoranu, koji su mnogi učenici prvi puta posjetili. Učenici su za ručak imali poznati happy meal koji se sastojao od pilećih medaljona, krumpirića i pića te igračke koja je mnoge razveselila.

Kopački rit

Posljednja stanica bio je Park prirode Kopački rit. Podijeljeni u dvije skupine, obišli smo poučnu stazu, izložbu o flori i fauni Parka u malom izložbenom prostoru te smo se vozili turističkim brodom i promatrali biljni i životinjski svijet jezera Veliki Sakadaš.

Prirodni močvarni rezervat Kopački rit nalazi se u sutoku Dunava i Drave. To trajno zaštićeno područje jedno je od najočuvanijih poplavnih područja u Europi.

Kristina Vincetić, učiteljica RN