Prošlost, sadašnjost, budućnost - RODITELJSKI SASTANAK

Autor: Zdravka Kopić, 21. 3. 2009.

PROŠLOST, SADAŠNJOST, BUDUĆNOST u 3. a razredu OŠ ANTE STARČEVIĆA VILJEVO

Tijekom veljače u našem razrednom odjelu radili smo temu  u nastavi prirode i društva Prošlost, sadašnjost, budućnost. Sadšnjost živimo, budućnost možemo tek predvidjeti pa smo odlučili malo podrobnije istražiti prošlost vezanu uz školstvo u našem selu.

Temu smo realizirali kroz razne nastavne predmete , INA – Ručni rad, a završetak projekta bio je roditeljski sastanak – Susret generacija s temom BITI UČENIK – NEKAD I DANAS.

Na roditeljskom sastanku okupilo se 4 generacije: učenici, roditelji, bake i djedovi te dvije prabake.

Lorenina prabaka Mara Kupanovac i Lukina prabaka Mara Knežević

Zrno znanja

Učenici 3.a pozdravili su prisutne pjesmama i recitacijama iz njihovog djetinjstva.

Zatim su prezentirali rad na temi Prošlost, sadašnjost, budućnost kroz različite oblike rada u školi i izvan nje.

Vodila se vrlo zanimljiva rasprava na temu BITI UČENIK NEKAD I DANAS.

U komentaru je sudjelovala i najmlađa generacija. Zaključili su da je bakama i prabakama bilo jako teško ići u školu jer nisu imali sve što oni imaju, ali im je ipak bilo lakše jer su trebale ići u školu samo 4 godine!

Generacije roditelja, baka i prabaka oduševeljene su učeničkim radom u školi i zaključuju da je danas jako teško biti učenik!

Sa zanimanje su se proučavale naše lente vremena: MOJE PRVO DESETLJEĆE, radne mape rječnik viljevačkog govora...

Posjetiteljima je jako bila zanimljiva naša mala razredna izložba SJEĆANJE NA PROŠLE DANE.

Obišli smo novu informatičku učionicu, novu knjižnicu, ali je najslađe ipak bilo druženje uz kolače koje su nam ispekle naše bake (prova, lokšice, kronfice,''poderane gaće'', pereci...)

Ekipa zaslužna za realizaciju:

studentice: Katarina Knežević i Petra Kopić (logistika)

Matea Franc (informatička obrada)

učiteljice: Marijana Lazar (multimedija)

Zdravka Kopić (razrednica 3.a)

Viljevo, veljača 2009.

LIPANJ 2024..pdf