Uskrsna radionica 2009.

Autor: Tamara Knežević, Stela Pandurić, 4. 4. 2009.

USKRSNA RADIONICA

U ponedjeljak, 30. ožujka 2009. godine, učenici 5.b razreda na satu vjeronauka imali su uskrsnu radionicu.Voditelj radionice bio je vjeroučitelj Krešimir Crnčan. Radili su uskrsna jaja na stari slavonski način (u lukovinju), oslikavali ispuhana jaja temperama, flomasterima, naljepnicama …U tome su im pomogle učenice 7.b razreda, Tamara Knežević i Stela Pandurić. Učenice 5.b donijele su potrebne materijale (trave, tratinčice, visibabe, jaja, najlonke, lukovinje, slaninu, umjetnu travu…), a vjeroučitelj je donio lonac i električno kuhalo. Podijelili su se u tri skupine. Prva skupina je oslikavala ispuhana jaja, druga je radila jaja u lukovinju, a treću skupinu činili su dječaci koji su bojali crteže. Djevojčice koje su radile u drugoj skupini imale su težak posao. Prvo su morale jaja precizno staviti u najlonke s travama ili cvijećem... Dok su neke djevojčice stavljale jaja u najlonke, ostatak je u lonac s vodom stavljao lukovinje… Pritom su pripremile električno kuhalo koje se trebalo zagrijati. Kad su obje skupine završile posao, jaja u najlonkama stavili su u vodu s lukovinjem i stavili  na kuhalo. Jaja su se kuhala 35 minuta. Nakon zvona u učionici su ostali nositelji radionice, a to su: Klaudija Pandurić, Danijela Babić, Brigita Kožarić, Ivana Šmit, Ivan Kovačević  i pomagačice iz 7.b razreda…Izvadili su jaja iz lukovinja, jaja su se par minuta hladila, nakon toga su gotove pisanice premazali slaninom radi sjaja. Poslagali smo ih u dvije košarice, jednu košaricu su odnijeli u zbornicu, a jednu u svoju učionicu. Ostali učenici koji su radili u drugim skupinama, a to su: Jelena Gašpić, Dina Drača, Niwes Knežević, Ines Knežević, Luka Crnčan, Marko Pobi i ostatak učenika 5.b, zadovoljni obavljenim poslom, otišli su na nastavu. I na kraju, da ne zaboravimo spomenut marljive učenike 6.b: Sara Jerbić, Mihael Đakovac, Ivana Kovačević, Matej Matijaško, Ivana Blaženović i Patricija Peica, koji su izradili uskrsne ukrase za cijelu školu.

LIPANJ 2024..pdf

« Rujan 2024 »