Godišnja skupština Zadruge

Autor: Mirna Scheibl, 21. 10. 2017.

U petak, 20.10. u našoj školi održana je godišnja skupština  Učeničke zadruge Čuvarkuća.

Prilikom izlaganja, voditeljica zadruge naglasila je da još ovu godinu djeluju isti članovi Zadružnog odbora. Zadruga nastavlja djelovati u 6 sekcija ove šk. godine, a to su: Vrijedne ruke, Novinari, Špulica, Ekološka, Modelari i Likovna sekcija. Trenutno je u zadruzi 175 članova.

Voditeljica zadruge Ana Kinjerovac izvijestila je nazočne o aktivnostima u prošloj školskoj godini u kojem je podnijela i financijsko izvješće. Sve planirane aktivnosti su i realizirane: jesenska sadnja u vrtu, božićne radionice i božićna prodaja u Viljevu i Donjem Miholjcu. Nastavilo se djelovati i u proljeće gdje su organizirane proljetne radionice u kojima su se pripremali proizvodi za Županijsku smotru zadruga Osječko – baranjske županije i Majčin dan. U našem vrtu aktivno su radili članovi sekcije Vrijedne ruke i naš vrt obogatili mnoštvom proizvoda koji su korišteni za potrebe naše kuhinje. Naša škola je prošla na natječaju Savjetodavne službe -  prateća mjera ODRŽAVANJE NASTAVE U VRTU u sklopu Sheme zdravog voća i povrća. Savjetodavna služba je u sklopu projekta za naš vrt darovala sadni materijal i potrebni alat. Naglašeno je da su svi ubrani proizvodi iz našeg vrta korišteni za prehranu naših učenika u školskoj kuhinji.

Nakon aktivnosti u protekloj školskoj godini, voditeljica je izvijestila o aktivnostima u tekućoj godini. Planirana je proizvodnja biljnih masti od gaveza i čuvarkuće, uključivanje zadruge u  UNESCO-v projekt „Sevengardens“ – izrada suhih pigmenata za vodene boje, božićna prodaja u Viljevu, Advent u Donjem Miholjcu, cjelogodišnje aktivnosti u školskom vrtu i ubiranje plodova, sudjelovanje na Županijskoj smotri UZ Osječko – baranjske županije, edukacija članova Zadruge na stručnim skupovima i radionicama. Početkom ove školske godine već smo sudjelovali sa svojim proizvodima na 11. Miholjačkom sajmu.

Budući da nam se uskoro bliže božićni blagdani, krećemo s božićnim radionicama. Nadamo se uspješnoj suradnji i veselimo se novim izazovima.

učiteljica Ana Kinjerovac, voditeljica zadruge

OZUJAK 2024..pdf