JELOVNIK za PROSINAC.doc

« Prosinac 2018 »

Svjetski dan televizije - PŠ Ivanovo
Autor: Mirna Scheibl, 21. 11. 2017.

20. studenog 2017. u PŠ Ivanovo obilježili smo Svjetski dan televizije integracijom predmeta: hrvatski jezik, likovna kultura, sat razrednika i zdravstveni odgoj.

Cilj nam je bio razvijati stavove prema informacijsko-komunikacijskim tehnologijama i ostalim medijima i kritički prosuđivati o utjecaju medija i reklama.

Rad smo započeli igrom asocijacija gdje smo kao pomagalo koristili računalo, asocijacije su nas vodile do ključnog rješenja – MEDIJ.

Proveli smo anketu u kojoj smo ispitali koje medije učenici koriste i u kolikoj mjeri.

Uz pomoć nastavnog listića usvojili smo pojmove vezane za televiziju i utvrdili razliku televizora i televizije.

Pogledali smo jednu kratku dječju emisiju i napravili analizu gledanog.

Uslijedio je kreativni rad u kojem smo od kutije izradili TV i obojali ga.

Podijelili smo se u skupine i napravili kratku raspravu. Jedna skupina je isticala prednosti, a druga nedostatke korištenja medija općenito.

Rad smo završili pronalaženjem QR kodova u učionici, očitavanje istih i donošenje rješenja. Iza svakog koda se nalazio jedan medij kojeg su učenici imenovali te istaknuli njegove prednosti.

učiteljice RN i novinari