« Siječanj 2018 »

Božićne radionice učeničke zadruge Čuvarkuća
Autor: Mirna Scheibl, 6. 12. 2017.

Tijekom  studenog i  prosinca u našoj školi se održavaju božićne radionice učeničke zadruge Čuvarkuća na kojima  se pripremaju proizvodi za božićnu prodaju.

Ranije, u listopadu, u sklopu sekcije Ekološke skupine započele su pripreme za izradu ljekovitih masti pod budnim okom voditeljice skupine Sanje Nekić – Matas i ravnateljice Blaženke Škrlec.

Rad se nastavio kroz studeni i prosinac gdje ostale sekcije pripremaju čitavu lepezu proizvoda: kuhinjske rukavice i podmetače, pregače, šalove, ogrlice od drvenih kvačica, drvene boriće. Rad se proširio i na naše područne škole, PŠ Ivanovo i P. Moslavina, koje pripremaju staklene svijećnjake i  svijećnjake od gipsa.

Pripremljene proizvode prodavat ćemo na Adventu u Donjem Miholjcu, dok ćemo posljednje dane prodaje ovog polugodišta  preseliti u prostor škole i razveseliti roditelje i učenike s proizvodima koje smo sami izrađivali.

Ana Kinjerovac, voditeljica zadruge