Projektni dan ČITANJE-PROZOR U SVIJET

Autor: Sandra Vrbešić, 15. 3. 2018.

13. 3. 2018. u našoj školi realiziran je projektni dan Čitanje – prozor u svijet. Cilj ovogodišnjeg projekta je jačanje čitalačke pismenosti koja je temeljna vještina za uspjeh u svim područjima rada i djelovanja od obrazovnog postignuća do uključenja u društveni i javni život i sklonosti prema cjeloživotnom učenju.

Projektni dan je započeo u 9.00 sati projekcijom animiranog filma Mali princ i Mali šef  za  učenike razredne nastave matične i područnih škola.

Svi učenici  naše škole su s nestrpljenjem  dočekali našu gošću, poznatu spisateljicu Sanju Pilić kojoj smo organizirali kratki program  u kojemu su sudjelovali veliki pjevački zbor pod vodstvom Martine Kustura , prof . glazbene kulture i nastup scenske družine pod vodstvom Dobrile Grgurić, prof. hrvatskoga jezika.

Književnica je govorila o svom životu i  radu, predstavila svoje knjige i odgovarala na mnogobrojna pitanja naših učenika. Svidjela nam se njezina spontanost i veselost te smo joj zahvalili što je svoje vrijeme posvetila nama i upotpunila naš projektni dan.

Slijedilo je pojedinačno prezentiranje aktivnosti svih sudionika u školskom projektu kroz prezentacije, video uratke, predstavljanjem plakata, demonstracijom itd.

Za kraj  je za učenike predmetne nastave organizirano  filmsko poslijepodne. Učenici 5. i 6. razreda su gledali igrani film Billy Elliot, a 7. i 8. razredi film Čudo.

Ovim putem se posebno  zahvaljujemo tvrtki Kaanan d.o.o. koja je donirala kokice za sve učenike kako bi ugođaj gledanja filma bio potpun.

Projekni dan smo završili uz poruku :

ProBudimo ljubav prema čitanju!

OZUJAK 2024..pdf

« Ožujak 2024 »